SECUREVIEW

Kıbrıs'ta Yaşam


Doğu Akdeniz’de bir ada olan Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya’dan sonra üçüncü büyük adadır. 70 km kuzeyde Türkiye, 100 km doğuda Suriye, 370 km güneyde Mısır, 950 km kuzeybatıda Yunanistan ve 170 km güneydoğuda Lübnan ve İsrail ile komşudur.Kıbrıs adasının yüzölçümü 9.251 km ^ 2.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 3.355 km ^ 2 ve Güney Kıbrıs ise 5.896 km ^ 2 dir.

Ada’nın kuzeyi özellikle üniversiteleri ile tanınmaktadır. Tam donanımlı bir üniversite olan Kıbrıs Batı Üniversitesi’nde öğrenci olmak adanın ulaşım, konaklama, iş, ekonomi, politika, eğlence ve kültür merkezinin bir parçası olmak demektir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti, yabancı öğrencilerin ülkeye gelmesi için büyük fırsatlar ve avantajlar sunmaktadır. Turistik bir ada olan Kıbrıs’ın, özellikle Mağusa ve Girne şehirleri yükseköğretim öğrencileri için bir cazibe merkezidir. Ada nüfusunun üçte biri öğrencidir. Kıbrıs, dünyanın en önemli eğitim üslerinden biri olma yolundadır.KKTC’ den manzaralar…

Gazimağusa’da Yaşam


Yaklaşık 4,500 yıllık kesintisiz bir yaşantının olduğu göz önüne alındığında Gazimağusa bu özelliği ile adadaki en uzun süreli yerleşim yeridir. Tarihi hanları, geleneksel atölyeleri, restoran, kafeterya, mağazaları, 7/24 canlı hayatı ve çok daha fazlası ile Gazimağusa üniversite yaşamınızı unutulmaz anılarla dolduracak. Akdeniz’in tarih ve kültür merkezi Kıbrıs’ın çağdaş yönünü simgeleyen Kıbrıs Batı Üniversitesi 2015 yılında Gazimağusa’da kuruldu. Köklü tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri, Akdeniz iklimi, tertemiz havası, huzurlu ve güvenli yaşamıyla Kuzey Kıbrıs, % 70’i Türkiye’den olmak üzere 100’den fazla farklı ülkeden öğrenciler tarafından yükseköğrenim için en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Yılın en az 300 günü güneşli ve açık geçen hava koşulları ve ılıman iklim özelliklerinin getirdiği yaşam kolaylığı ile Kıbrıs eğitim için ideal bir ortam sağlar. Bozulmamış zengin doğal güzellikleri, kendine özgü bitki örtüsü, altın kumsalları ve berrak suları ile Kıbrıs, eğitim hayatınızı eşsiz bir deneyime dönüştürmek için size eşlik etmeye hazır.
;