Burslar ve İndirimler

Burslar ve İndirimler


Bölümler

Açılan bölümler, sağlık hizmetlerinde en popüler, gereksinimi en yüksek, yüksek nitelikli insan yetiştirecek bölümler olarak tasarlandı. Bu amaçların başında, öğrencilerin eğitimlerinde genellikle başarılması zor olan teorik ve pratik uygulamaların birlikte gerçekleştirilmesi gelmektedir. Öğrencilerimiz, bilginin kaynağını öğrendikten sonra uygulama becerisini kazanacaklardır. Hedefimiz uluslararası düzeyde yarışacak mesleki beceriyi edindirmek olacaktır. İkinci önemli hedefimiz yine en yüksek bilgiye ulaşmak ve bunu pratiğe geçirebilmektir. Bu amaçlara ulaşmanın yolu, uluslararası düzeyde isim yapmış hocalarımızın öğrencilerle olan yakın iletişimlerinden geçmektedir.

ÖSYM tarafından düzenlenen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonucunda, kılavuzda KBÜ tarafından “burslu” olduğu belirtilen bir programı tercih edip yerleşen öğrencilerimiz %100, %75 ve %50 burs olanaklarından faydalanabilmektedir.

Tercih Sırası Bursu

Kıbrıs Batı Üniversitesi’nin çeşitli programlarını 1. sıradan, 2. sıradan ve 3. Sıradan tercih edip yerleşen öğrencilere, tercih edecekleri programa bağlı olarak %50 ile %10 arası tercih bursu verilir. Detaylı bilgiye irtibat ve kayıt bürolarımızdan veya Aday Öğrenci Bilgi hattımızdan (02125877898) kolayca ulaşılabilir.

TSK Mensupları ve Çocukları Bursu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde halen görevli ve emekli olan personel ve çocuklarına %50 burs verilmektedir.

Öğretmen Çocuğu Bursu

Kayıt yaptıran ve öğretmen çocuğu olan her öğrenciye %25 burs imkânı sağlanmaktadır.

Akademik Başarı Bursları

En az iki dönem eğitim almış, dönem içinde alınması gereken derslerde (ders yükü) başarılı olmuş ve en az 3.50 GPA (dönem ortalaması), 3.00 CGPA (genel not ortalaması) elde etmiş öğrencilerimiz, başarı düzeyine göre %75, %50 ve %25 burs imkânları elde edebilmektedir.

Kardeş İndirimleri

Üniversitede birden fazla kardeşin öğrenim görmesi durumunda her iki kardeşe de % 25 eğitim ücreti indirimi uygulanır.

DGS Bursu

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ÖSYM kılavuzunda yer alan burslu programların haricinde; çeşitli bölümlerin bursuz programlarına yerleşen öğrenciler %25, diğer bazı bölümlerin burssuz programlarına yerleşen öğrencilerimize %50 burs verilmektedir

Yurtkur Bursu

Kıbrıs Batı Üniversitesi’nde eğitim gören tüm öğrencilere YURTKUR tarafından burs sağlanmaktadır. Bu burstan yararlanmak isteyen öğrencilerin YURTKUR’a başvuru yapmaları gerekmektedir.