Sağlık bilimleri Fakültesi

Son yıllarda sağlık hizmetlerinde kalite ve akreditasyon büyük önem kazanmıştır. Sağlık hizmetlerinde kalite, nitelikli sağlık ekibiyle mümkündür. Sağlık hizmeti alıcısının sağlık kurumuna girdiği andan itibaren, hizmet alımının son noktasına kadar devam eden süreçte, tüm sağlık ekibinin bir parçası olan “teknik eleman”, verilen hizmet kalitesinin en önemli ayağını oluşturmaktadır.

Ortaöğretimden sonra sağlık alanında iki yıl ön lisans eğitimi ile çağımızın en büyük ihtiyaçlarından olan nitelikli insan gücünü yetiştiren kurumumuzda öğrencilerimiz “Sağlık Teknikeri” unvanı ile mezun olmaktadırlar. Yüksekokulumuz; Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmetler programlarında eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra; yüksekokulumuz bünyesinde Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarının ikinci öğretimleri de bulunmaktadır.

Açılan bölümler, sağlık hizmetlerinde en popüler, gereksinimi en yüksek, yüksek nitelikli insan yetiştirecek bölümler olarak tasarlandı. Bu amaçların başında, öğrencilerin eğitimlerinde genellikle başarılması zor olan teorik ve pratik uygulamaların birlikte gerçekleştirilmesi gelmektedir. Öğrencilerimiz, bilginin kaynağını öğrendikten sonra uygulama becerisini kazanacaklardır. Hedefimiz uluslararası düzeyde yarışacak mesleki beceriyi edindirmek olacaktır. İkinci önemli hedefimiz yine en yüksek bilgiye ulaşmak ve bunu pratiğe geçirebilmektir. Bu amaçlara ulaşmanın yolu, uluslararası düzeyde isim yapmış hocalarımızın öğrencilerle olan yakın iletişimlerinden geçmektedir.

Bölümler

• Beslenme ve Diyetetik (Türkçe – İngilizce)