fbpx

Adalet

Okul hakkında bilmeniz gerekenler:

Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde yürütülecek olan Adalet Önlisans Programı mezunları adalet önlisans derecesi kazanırlar ve “Adalet Meslek Elemanı” unvanı alırlar. Adalet Önlisans Programı mezunları özel hukuk bürolarının yanısıra, mahkemelerde, icra dairelerinde, infaz kurumlarında, noterlerde, bankalarda ve bunun dışında çeşitli kurum ve kuruluşların Hukuk Müşavirliği bölümlerinde istihdam edilebilir.

Adalet  Önlisans Programı’ndan mezun olabilmek için, toplam 120 AKTS’ye denk gelen 4 yarıyıllık programda bulunan tüm dersleri başarıyla tamamlamak ve 4.00 üzerinden en az 2.00 akademik ortalamaya sahip olmak gerekmektedir.

İŞKUR Adalet Meslek Elemanlarının çalışma alanlarını şöyle tanımlar: “Bölüm mezunları, açılacak sınavlarda başarılı olmak kaydıyla mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı, icra müdürlüğü veya yardımcılığı, zabıt kâtipliği görevlerine atanmaktadırlar. İnfaz kurumlarında, noterlerde, resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu veya özel kurum ve kuruluşlarda Hukuk Müşavirliği bölümlerinde iş bulabilme olanağına sahiptirler.”

Daha fazla bİlgİ

Şimdi Başvur

Sadece öğrencilere kariyerinde başarı için ayarlanmış bir eğitim ve deneyim vermiyoruz. Kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı oluyoruz. Tutkulu oldukları bir alanı keşfetmelerine ve liderlik etmelerine cesaret sağlıyoruz.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Batı Üniversitesi 2015 yılında kurulmuştur. Bir yüksek öğretim kurumu olarak, Akdeniz’in tarihi ve kültürel merkezi olan Kıbrıs’ın çağdaş yönünü sembolize etmektedir.

Üniversitemizde lisans derecesi sunan 12 program ve önlisans derecesi sunan 4 program (4 Fakülte ve 2 Yüksekokul) bulunmaktadır.

Eğitimler Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir. Ayrıca, İngilizce öğrenmek veya geliştirmek isteyen öğrenciler için İngilizce Hazırlık Okulumuz bulunmaktadır. Üniversitemiz, Öğrenci Geliştirme ve Danışmanlık Merkezi, Sağlık Merkezi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, okul otobüsü, kütüphane, bilgisayar ve sağlık laboratuvarları gibi birçok hizmet vermektedir. Ayrıca ders dışında zaman geçirmek için spor alanları ve kafeteryalar mevcuttur.Bu hizmetler öğrencilerin birçok kültürle etkileşime girmelerine olanak sağlamaktadır .