entrarrufafr
entrarrufafr

Yetkinlik Kazandırır | Gain the Competence

Başvuru Aşamaları

Başvuru Süreci

1

İnternet üzerinden başvur

Öncelikle, öğrenci internet üzerinde başvuruda bulunmalı ve formdaki gerekli tüm bilgileri doldurmalı ayrıca pasaport veya kimlik kartı, Lise Diploması ve Transkript ve vesikalık fotoğraf gibi gerekli belgeleri yüklemelidir.

2

Formu Gönder

Aşağıdaki Şimdi Başvur Düğmesi’ne tıklayarak başvurunuzu gönderebilirsiniz.

3

PIN Kodu

Başvuru Formunu gönderdikten sonra, önünüze bir açılır pencere gelecek ve başvurunuzu takip etmek için ihtiyacınız olan PIN KODU gösterecektir. Ayrıca e-posta ve SMS yoluyla PIN KODU içeren mesaj gönderilecektir. (gelen kutunuzda bulamazsanız, lütfen spam veya önemsiz klasörünüzü kontrol edin).    

4

Başvuru Takip Sistemi

Başvurunuzu takip etmek ve kabul durumu, onaylanan program ve burs yüzdesi hakkında bilgi edinmek için, Başvuru Takip Sistemine giriş yapmanız gerekir.

5

Sisteme Giriş Yapın

Formda yazdığınız e-post adresi ve PIN kodunuzla giriş yapabilirsiniz.

6

Kayıt Kabul Kararı

Kabul Komitesi başvurunuzu inceleyecek, daha sonra kabul kararı 2 iş günü içerisinde sistemde gözükecektirçç Şartlı Kabul Mektubu ertesi gün sisteme yüklenmiş olacaktır.

7

Ödeme

Şartlı Kabul Mektubunuz sistemede olduğunda, ödemenizi online ödeme veya Banka Havalesi ile (Şartlı Kabul Mektubu’nda belirtilen) 2 şekilden biriyle  yapabilirsiniz. Lütfen Başvuru Takip Sisteminde Mali Bölüm’ü kontrol ediniz.

8

Resmi Kabul Mektubu

Ödeme yapıldıktan sonra, Mali İşler ödemenizi gözden geçirecek ve kabul edilirse, resmi Kabul Mektubu ve Ödeme Onayı Mektubu Sistem’de Kabul Bölümünde bulunacaktır.

9

Vize ve Uçakalanı Karşılama

Kabul sürecinin son adımı olarak öğrenci, Kuzey Kıbrıs’a vize alması gerekirse vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak için kabul komitesi veya destek ekibimizle iletişime geçmelidir.Havaalanında Karşılama talebi için  Başvuru Takip Sistemindeki kısmı doldurmalıdır.

Başvuru Tarihleri

Dönem Son Başvuru Tarihi Karar Süresi
2019 – 2020 Güz 1 Kasım 2019 2 iş günü
2019 – 2020 Bahar 4 Mart 2020 2 iş günü

Bizimle İletişime Geçin

İletişim Email Tel No
Kayıt Kabul Komitesi admission@cwu.edu.tr +90392 444 00 14 Ext: 805
Uluslararası 
Ofis
io@cwu.edu.tr +90 548 835 34 63