Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

T.C. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Konferansı

Kıbrıs Batı Üniversitesi, 26 Nisan 2023 tarihinde T.C. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu iş birliğiyle konferans salonunda "BÜYÜK MİLLET MECLİSİ VE MİLLİ EGEMENLİK" adlı bir konferans düzenledi. Doç. Dr. Hasan CİCİOĞLU'nun sıcak bir hoşgeldin konuşmasıyla başlayan etkinlik, T.C. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nun önemini vurgulayan bir açılış videosu ile devam etti.

T.C. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel ÖZGEN, konferansın tonunu belirleyen anlamlı bir konuşma yaptı. Marmara Üniversitesi ve Kıbrıs Batı Üniversitesi öğretim üyeleri, Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Ali SATAN ve Doç. Dr. Hasan CİCİOĞLU, konferansın konusunu detaylı bir şekilde sundular.

Yardımcı Rektör Doç. Dr. Zeka MZAHAR, Genel Sekreter Aydın BOZKURT, öğretim üyeleri, idari personel ve öğrenciler konferansa katıldı. Katılımcılar milli egemenliğin ve Büyük Millet Meclisi'nin önemine dair aktif tartışmalara katıldılar.

Konferans başarılı bir şekilde tamamlandı ve katılımcılar milli egemenliğin ve öneminin daha iyi bir anlayışına sahip olarak ayrıldılar. Kıbrıs Batı Üniversitesi ve T.C. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nun bu tür bilgilendirici etkinlikleri düzenlemek için gösterdikleri çaba takdire şayan ve gelecekte daha fazla etkinliğin düzenlenmesi umulmaktadır.