Hukuk Fakültesi

Fakülte Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Kıbrıs Batı Üniversitesi  Hukuk Fakültesinin açılma gerekçesi hukuk formasyonuna sahip nitelikli hukukçular yetiştirmektir. Bu hukukçuların meslek yaşamları ne olursa olsun aldıkları eğitim itibariyle, hukukun üstünlüğüne ve hukuk devletinin gereklerine bağlı olarak bir yaşam sürdürebilmelerini sağlayacak hukuki donanıma, fikri ve ahlaki alt yapıya sahip bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Diğer yandan mezunlarımızın, adaletin gerçekleşmesinin temel taşları olacakları bilinciyle hareket edebilmelerini; avukat olarak kişilerin haklarını savunabilmelerini, savcı olarak kamunun haklarını koruyabilmelerini, hakim olarak adalet dağıtabilmelerini ve bilim insanı olarak eleştirel ve analitik düşünce ile yeni ufuklar açabilmelerini sağlamaktır.

Kıbrıs Batı Üniversitesi Hukuk Fakültesi Uluslararası Hukuk Bölümü’nün vizyonu, hukuk alanında uluslararası ve ulusal düzeyde eğitim, bilim, araştırma, geliştirme, teknoloji, sanat, kültür ve sporda öncü bir üniversite olmaktır.

Aynı zamanda yabancı dil konuşabilen, kişisel becerilere ve yaratıcı özelliklere sahip, insanlarla etkili ve sürdürülebilir ilişkiler kurabilen, sosyal sorumluluk bilinci ile sürekli gelişme hedefi güden, takım çalışmasına yatkın ve lider karakterli, uluslararası ve ulusal düzeyde görev alabilecek niteliklerle donatılmış, profesyonel hukuk mezunu yetiştirmektir.

Programlar

Uluslararası Hukuk

Ofis İletişim Bilgileri

Uluslararası Ofis

Email: a.abojmei@cwu.edu.tr

Telefon Numarası: +905488353663.

Öğrenci İşleri Ofisi

Email: z.sanli@cwu.edu.tr

Telefon Numarası: +90392 444 00 14 Dahili 805.

Mali İşler Ofisi

Email: s.dokuzlar@cwu.edu.tr

Telefon Numarası: +90392 444 00 14 Dahili 803.

Pazartesi – Cuma 8:00 – 17:00

Sosyal Ağlar

Öğrenci Kaynakları

Öğrencilere sadece kariyerinde başarı odaklı ayarlanmış bir eğitim ve deneyim vermiyoruz. Kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı oluyoruz. Tutkulu oldukları bir alanı keşfetmelerine ve liderlik etmelerine cesaret sağlıyoruz.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Batı Üniversitesi 2015 yılında kurulmuştur. Bir yüksek öğretim kurumu olarak, Akdeniz’in tarihi ve kültürel merkezi olan Kıbrıs’ın çağdaş yönünü sembolize etmektedir.

Üniversitemizde lisans derecesi sunan 12 program ve önlisans derecesi sunan 4 program (4 Fakülte ve 2 Yüksekokul) bulunmaktadır.Eğitimler Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir. Ayrıca, İngilizce öğrenmek veya geliştirmek isteyen öğrenciler için İngilizce Hazırlık Okulumuz bulunmaktadır. Üniversitemiz, Öğrenci Geliştirme ve Danışmanlık Merkezi, Sağlık Merkezi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, okul otobüsü, kütüphane, bilgisayar ve sağlık laboratuvarları gibi birçok hizmet vermektedir. Ayrıca ders dışında zaman geçirmek için spor alanları ve kafeteryalar mevcuttur.Bu hizmetler öğrencilerin birçok kültürle etkileşime girmelerine olanak sağlamaktadır .