İngilizce Hazırlık Okulu

Okul hakkında bilmeniz gerekenler

Eğer öğrencinin İngilizce Seviyesi kabul koşullarını karşılamadıysa, İngilizce Yeterlik Sınavına girmesi gerekecektir. Bölümlerinde eğitim görmek için yetersiz İngilizce düzeyi gösteren öğrenciler, İngilizce Hazırlık Okulu’na devam ederek İngilizce seviyelerini geliştirmeleri gerekmektedir. İngilizce Hazırlık Okulu’nun amacı, İngilizce eğitim veren lisans ve önlisans programlarımızda öğrenim görecek olan öğrencilerimizin Avrupa Ortak Dil Portföyü (CEFR) standartlarında yabancı dil becerisine sahip olmasıdır.

İngilizce Hazırlık Okulumuzda her sınıfta yaklaşık 15-20 öğrenci bulunmaktadır. Sınıflar akıllı tahtalar ve internet erişimi olan bilgisayarlar dahil olmak üzere tam teknolojiyle donatılmıştır. Akademik kadromuz kaliteli ve modern eğitim ve öğretim yaklaşımlarını kullanmaktadır.

İngilizce Hazırlık Okulu’nda müfredat dikkatle planlanmıştır. Her dersin amacı öğrencilerimizin ingilizcesini geliştirmesini sağlamak ve öğrenciler ile öğretmenler arasında dostça bir bağ kurmaktır. İngilizce Hazırlık Okulu, öğrenciler için bir dönüm noktasıdır: Bu noktada, birçok öğrenci gerçekten iletişim kurma yetenekleri bakımından “aydınlanmaya” başlar. Ancak bazı öğrenciler, hazırlık okulunu bir “plato” olarak görebilir ve daha önce olduğu gibi bir ilerleme kaydetmediklerini düşünebilirler. Bu yüzden, bu dersler sayesinde öğrenciler, ne kadar bildiklerini anlamalarına ve pasif bilgilerini aktif hale getirmelerine yardımcı olacak yeni zorluklarla karşılacaklardır. Öğrenciler İngilizce dilini rahatça anlayacak ve kullanabileceklerdir. Öğrencilerin özgüvenle İngilizce konuşmaları için gereken temel araçlar Dilbilgisi, Kelime Bilgisi ve Telaffuz’dur. İngilizce Hazırlık Okulundaki derslerimiz , üç öğenin hepsinde eşit gelişme şansı sağlayacaktır. Ayrıca öğrenciler okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirebileceklerdir.

Hazırlık sınıfını başarıyla tamamlayan öğrenciler İngilizce’yi Avrupa Ortak Dil Portföyü standardına göre bağımsız kullanıcı düzeyinde etkin bir biçimde kullanabilecek donanıma sahip olur. İngilizce Hazırlık birimini başarıyla tamamlayan öğrenciler ilgili bölümlere kayıt olmaya hak kazanacak ve İngilizce Dil Düzeyi ‘’Yeterli ‘’ olarak kabul edilecektir.

Apply for Admission

We don’t just give students an education and experiences
that set them up for success in a career.
We help them succeed in their career – to discover
a field they’re passionate about and dare to lead it.
Why Study Here?

Cyprus West University was established in 2015 and located in Northern Cyprus. As a higher-education institution, it symbolizes the contemporary aspect of Cyprus which is a historical and cultural center of the Mediterranean.

The university has 8 programs (4 Faculties and 1 School) offering undergraduate degrees. The medium of instructions is in Turkish and English. Moreover, the English Preparatory School is available for students who require to improve their English. The university is providing many services for instance student development and counseling center, health center, psychological counseling and guidance center school bus and library and computer laboratories. These services allow the students to interact and know many cultures.