fbpx

İngilizce Hazırlık Okulu

Okul hakkında bilmeniz gerekenler:

Eğer öğrencinin İngilizce Seviyesi kabul koşullarını karşılamadıysa, İngilizce Yeterlik Sınavına girmesi gerekecektir. Bölümlerinde eğitim görmek için yetersiz İngilizce düzeyi gösteren öğrenciler, İngilizce Hazırlık Okulu’na devam ederek İngilizce seviyelerini geliştirmeleri gerekmektedir. İngilizce Hazırlık Okulu’nun amacı, İngilizce eğitim veren lisans ve önlisans programlarımızda öğrenim görecek olan öğrencilerimizin Avrupa Ortak Dil Portföyü (CEFR) standartlarında yabancı dil becerisine sahip olmasıdır. 

İngilizce Hazırlık Okulumuzda her sınıfta yaklaşık 15-20 öğrenci bulunmaktadır. Sınıflar akıllı tahtalar ve internet erişimi olan bilgisayarlar dahil olmak üzere tam teknolojiyle donatılmıştır. Akademik kadromuz kaliteli ve modern eğitim ve öğretim yaklaşımlarını kullanmaktadır.

İngilizce Hazırlık Okulu’nda müfredat dikkatle planlanmıştır. Her dersin amacı öğrencilerimizin ingilizcesini geliştirmesini sağlamak ve öğrenciler ile öğretmenler arasında dostça bir bağ kurmaktır. İngilizce Hazırlık Okulu, öğrenciler için bir dönüm noktasıdır: Bu noktada, birçok öğrenci gerçekten iletişim kurma yetenekleri bakımından “aydınlanmaya” başlar. Ancak bazı öğrenciler, hazırlık okulunu bir “plato” olarak görebilir ve daha önce olduğu gibi bir ilerleme kaydetmediklerini düşünebilirler. Bu yüzden, bu dersler sayesinde öğrenciler, ne kadar bildiklerini anlamalarına ve pasif bilgilerini aktif hale getirmelerine yardımcı olacak yeni zorluklarla karşılacaklardır. Öğrenciler İngilizce dilini rahatça anlayacak ve kullanabileceklerdir. Öğrencilerin özgüvenle İngilizce konuşmaları için gereken temel araçlar Dilbilgisi, Kelime Bilgisi ve Telaffuz’dur. İngilizce Hazırlık Okulundaki derslerimiz , üç öğenin hepsinde eşit gelişme şansı sağlayacaktır. Ayrıca  öğrenciler okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirebileceklerdir.

Hazırlık sınıfını başarıyla tamamlayan öğrenciler İngilizce’yi Avrupa Ortak Dil Portföyü standardına göre bağımsız kullanıcı düzeyinde etkin bir biçimde kullanabilecek donanıma sahip olur. İngilizce  Hazırlık birimini başarıyla tamamlayan öğrenciler ilgili bölümlere kayıt olmaya hak kazanacak ve İngilizce Dil Düzeyi ‘’Yeterli ‘’ olarak kabul edilecektir.

Daha fazla bİlgİ

Şimdi Başvur

Sadece öğrencilere kariyerinde başarı için ayarlanmış bir eğitim ve deneyim vermiyoruz. Kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı oluyoruz. Tutkulu oldukları bir alanı keşfetmelerine ve liderlik etmelerine cesaret sağlıyoruz.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Batı Üniversitesi 2015 yılında kurulmuştur. Bir yüksek öğretim kurumu olarak, Akdeniz’in tarihi ve kültürel merkezi olan Kıbrıs’ın çağdaş yönünü sembolize etmektedir.

Üniversitemizde lisans derecesi sunan 12 program ve önlisans derecesi sunan 4 program (4 Fakülte ve 2 Yüksekokul) bulunmaktadır.

Eğitimler Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir. Ayrıca, İngilizce öğrenmek veya geliştirmek isteyen öğrenciler için İngilizce Hazırlık Okulumuz bulunmaktadır. Üniversitemiz, Öğrenci Geliştirme ve Danışmanlık Merkezi, Sağlık Merkezi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, okul otobüsü, kütüphane, bilgisayar ve sağlık laboratuvarları gibi birçok hizmet vermektedir. Ayrıca ders dışında zaman geçirmek için spor alanları ve kafeteryalar mevcuttur.Bu hizmetler öğrencilerin birçok kültürle etkileşime girmelerine olanak sağlamaktadır .