İşletme Tezli Yüksek Lisansı (MBA)

İşletme Tezli Yüksek Lisansı (MBA)

Bölüm Hakkında

İşletme Yüksek Lisansı, özellikle başarılı bir yönetim veya profesyonel kariyer kurmak veya sürdürmek isteyenler için tasarlanmış yoğun bir program aracılığıyla dünyanın en ünlü işletme yönetimi yeterliliğidir. Kurs, yönetimsel, teknik veya profesyonel bir rolde en az üç yıl kazanmış kişiler için ideal bir platformdur. Bir işletme tezinin tamamlanması için rehberlik edecek son derece deneyimli ve kalifiye eğitmenler tarafından öğretilen , teşvik edildiğiniz ve kendi benzersiz katkınızı yapmanızın beklendiği titiz bir kişisel ve yönetimsel gelişim süreci sağlar.

Eğitim Fırsatları

Başvuru sahipleri genellikle en az iki yıllık mesleki deneyime sahip genç iş adamlarıdır. Dersler, bir şirketi başarılı kılmak için gerekli becerileri geliştirmenize yardımcı olacaktır. Her İşletme Yüksek Lisans derecesinin müfredatı farklı olabilir, ancak bunlar seçtiğiniz çalışma programına bağlı olarak geliştireceğiniz en yaygın yetkinliklerden bazılarıdır:

- Liderlik ve insan yönetimi becerilerini geliştirmek
- Ürün ve hizmetlerinizi geliştirmek, tanıtmak ve satmak
- Ağ kurmak ve bağlantılar veya ortaklıklar oluşturmak
- Zor durumları yönetmek (ör. Mali kriz, kamu skandalları)
- Şirketin mali durumunu olumlu yönde tutmak
- Şirketin olumlu imajını teşvik etmek ve korumak
- Sektör verilerine dayalı raporlar toplamak, yorumlamak ve oluşturmak
- En iyi yetenekleri işe almak ve çalışanları elde tutma oranını artırmak
- Şirketin gelişmesine yardımcı olan hiyerarşiler oluşturmak
- Doğru zamanda zor aramalar yapmak

Bir İşletme Yüksek Lisans derecesi alarak en yeni Uluslararası İşletme trendlerini keşfedecek, en yeni yönetim araçlarını ve tekniklerini uygulayacak ve işinizi, ekiplerinizi ve işbirliğinizi geliştirmek için kendinize meydan okuyacaksınız. Ayrıca bu program değişen bir iş ortamına hazırlanmanın harika bir yoludur. Geliştirdiğiniz yetenekler aynı zamanda kaçınılmaz endüstri değişimlerine, pazara ve insanların iş yapma şekillerine uyum sağlamanız için en iyi araçlardır. Kariyerinizi değiştirmeyi planlıyorsanız, ancak sektör planlarınızı bozacak şekilde geliştiyse, geliştirdiğiniz beceriler hızla adapte olmanıza ve yeni bir yön bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, ekonomideki değişikliklerden yararlanabilecek ve başkalarının sadece zorlu bir iş ortamında hayatta kalmaya çalıştığı yeni iş fırsatları bulabileceksiniz.

Kariyer Olanakları

İşletme Yüksek Lisansı , dünyadaki en prestijli niteliklerden biridir. Küresel bir erişime sahip kazançlı bir kariyer arayan hırslı bir profesyonelseniz, program sizin için idealdir ve bu program yarının iş liderleri için tasarlanmıştır. Kurs, mevcut ve gelecekteki iş zorluklarının üstesinden gelmek için size uzmanlık bilgisi ve yönetim becerileri sağlayacaktır. Program sırasında, aynı fikirde olan profesyonellerden oluşan küresel bir ağ geliştirme fırsatına da sahip olacaksınız.

Başvur Broşür İndir
Ders Müfredatı
Müfredat