Lojistik

İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bölüm Hakkında

Lojistik, malzemelerin ve onlarla ilgilenen kişilerin organizasyonu, ulaşımı ve depolanmasını içerir. Bu yüzden , Lojistik Departmanı başarılı öğrencilerinin ulaşımın ana hedeflerine ulaşmak için bilgi ve yeteneklerini geliştirecek ve bu büyük temel işin bir parçası olacak bir şekilde eğitecektir.

Mezun Olma Koşulları

Müfredat, YÖK yönetiminden insanları yönetmeğe ve en yüksek performansa ulaşmak için bu ana dalın tüm bölümlerini kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Kıbrıs Batı Üniversitesi, öğrencilerin gelecekteki yaşamlarına tam hazırlıklı olmaları için Türkiyede ve diğer ülkelerde bulunan üniversitelerle öğrencilerimizin bu üniversiteler ve kuruluşlarda yarı zamanlı çalışma veya bu organizasyonlarda eğitmen olarak çalışma imkânları vermesi için işbirliği yapmaktadır.

Kariyer Olanakları

Öğrencilerin üniversite eğitimlerinde kazandıkları teorik bilgi ve deneyimler onların liman, havaalanı, askeri işletmeler ve ya sektörde ulaşım gerektiren her türlü kamu ve özel iş alanında başarılı bir şekilde çalışmalarını sağlar. Başarılı öğrenciler aynı zamanda akademik hayata adım atarak yüksek lisans ve doktora derecelerinde çalışmalarına da devam edebilirler.

Başvur
Ders Müfredatı
Ders Müfredatı