Rektör'ün Mesajı

Ömer Camcı
Değerli öğrencilerimiz,

Kıbrıs Batı Üniversitesi eğitim-öğretim ciddiyeti ve eğitim kalitesi açısından ülkemiz üniversiteleri arasında ön sıralarda yer alan bir kent üniversitesidir.

Nitelikli akademik kadro ve altyapıya sahip Üniversitemizin amacı, siz öğrencilerimizi, bilimsel, akademik, teknik ve sosyo-kültürel alanlarda donanımlı ve yüksek nitelikli bireyler olarak yetiştirmek ve geleceğe umut dolu bireyler yetiştirmektir.

Kıbrıs Batı üniversitesi, ulusal ve uluslararası düzeyde, bilime, sanatsal üretime ve teknolojik yeniliklere katkı sağlayacak, disiplinlerarası yaklaşımlara açık, kendine güvenen, özgür düşünce ışığında toplumsal sorumluluk bilincine sahip, öğrenciler ve akademik kadrolar ile topluma hizmet sunmayı görev edinmiştir.

Kıbrıs’ın en güzel şehirlerinden biri olan Gazimağusada bulunan KBÜ, şehrin hem tarihi özellikleri ve dokusuna uygun hem de geleceği şekillendiren vizyonuyla, uluslararası bir üniversitedir. Akademik ve bilimsel alanlarda saygın bir yere sahip; sanat ve sosyal faaliyet alanlarında da aktif olan Kıbrıs Batı Üniversitesinin öğrencisi olmanın haklı gururunu yaşayacaksınız.

Sevgiyle kalın,

Prof.Dr. Ömer Camcı