Üniversite Hayatı

Aday öğrenciler için tasarlanmış bir kampüs turu bulunmaktadır . Üniversitemizdeki tesisleri, öğrencileri ve yaşamı görme şansı sunmaktadır. Ayrıca programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin için en iyi olanı belirlemek için kabul temsilcilerimizle tanışma şansı vermektedir.

Ulaşım
Ulaşım

Kıbrıs Batı Üniversitesi, Ercan Havaalanı’na sadece 25 dakika uzaklıktadır. Ayrıca, doğal tarihi güzellikleri ile ünlü Lefkoşa ve doğal tarihi güzelliklerinin yanı sıra plajları ile ünlü Girne’ye çok yakındır.

Otopark

Kampüsün batı tarafında park yerleri mevcuttur. Otopark 24 saat açık olup 7/24 güvenlik sağlanmaktadır.

Sosyal Hayat
Sosyal Hayat

Kıbrıs, en az 300 gün güneş ışığı ve açık hava koşulları ve ılıman iklim özelliklerinin sağladığı yaşam konforu ile sosyal yaşam için ideal bir ortam sunmaktadır. Bozulmamış zengin doğal güzellikleri, eşsiz bitki örtüsü, altın rengi plajları ve berrak suları ile Kıbrıs, eğitim hayatınızı ve sosyal yaşamınızı eşsiz bir deneyime dönüştürmek için size eşlik etmeye hazırdır.

Öğrenci Kulüpleri ve Hizmetler
Öğrenci Kulüpleri ve Hizmetler

Üniversitemiz , Öğrenci Geliştirme ve Danışmanlık Merkezi, Sağlık Merkezi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik merkezi gibi öğrencilere fayda sağlayabilecek birçok hizmet sunmaktadır.Bu birimler, öğrencilerin üniversite yaşamının zorluklarıyla başa çıkabilmelerini, bilgi ve becerilerini geliştirmelerini, üniversite ve kampüs yaşamlarını en verimli şekilde yaşamalarını amaçlamaktadır. Ayrıca, ücretsiz birçok farklı öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Bu öğrenci kulüpleri yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle kaynaşmak ve kampüste eğlenmek için öğrencilerimize harika bir yol sunmaktadır.

Kampüs Deneyimi

Öğrenci hayatı, liderlik ve iletişim becerilerini geliştirmek için özel bir fırsat sunabileceği için üniversite eğitiminin önemli bir yönüdür. Öğrencilerin gelecekteki kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak için dinamik, ilgi çekici, güçlendirici ve araştırma gerektiren en iyi öğrenme ortamını sağlamayı amaçlamaktayız.

Öğrencilerin aktarılabilir becerilerini geliştiren ve bireysel bakış açılarını dönüştüren son derece gelişmiş bir öğrenme ortamı sağlayarak öğrencilerin kampüs deneyimlerini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.
Uluslararası Atmosfer
Uluslararası Atmosfer

Kıbrıs Batı Üniversiteside 20 farklı ülkeden öğrenciler bulunmaktadır. Böylece öğrencilerin bir ülkede veya bir sınıfta pek çok kültürle etkileşimde bulunmalarına olanak sağlamaktadır.

Geçim Masrafları
Geçim Masrafları

Kuzey Kıbrıs’ta yaşamanın maliyeti, öğrencilere yaşam standardına bağlı olacaktır, ancak genel olarak, ayda 300 – 500 dolar civarındadır (öğrenim ücretleri, ders kitapları ve konaklama hariç).

Kütüphane
Kütüphane

Kütüphane dünya çapındaki akademik kaynaklara kolay erişim sağlamaktadır. Ayrıca öğrenci ve akademik personel için modern altyapıya sahip çalışma ortamı bulunmaktadır. Üniversitemiz Kütüphaneye, sürekli gelişime mutlak bir gereklilik olarak önem vermektedir. Üniversitemiz bilimsel araştırma ve bilgi okuryazarlığını teşvik eder. Kütüphane basılı ve elektronik koleksiyonlar şeklinde materyaller sunmakta ve araştırma veritabanlarına çevrimiçi erişim sağlamaktadır. Ayrıca üyelik ücretsizdir.