fbpx

Yazılım Mühendisliği

Daha fazla bİlgİ

Bölüm Hakkında

Yazılım mühendisliği, Kıbrıs Batı Üniversitesi’nin hem akademik öğrenimde hem de modern laboratuvar deneyimlerinde en yüksek kalitede sunduğu yazılımın tasarımı, geliştirilmesi ve bakımı için varolan bir mühendislik çalışmasıdır. Düşük kaliteli yazılım projelerinin sorunlarını çözmek için yazılım mühendisliği bölümü oluşturuldu. Genellikle zaman çizelgesi, bütçeler ve düşük kalite düzeyleri aşıldığında yazılımda sorunlar ortaya çıkar. Bölüm uygulamanın tutarlı, doğru, zamanında ve bütçeye uygun ve ihtiyaçlar dahilinde oluşturulmasını sağlar. Yazılım mühendisliğine olan talep, aynı zamanda, kullanıcı gereksinimlerindeki ve uygulamanın çalıştığı varsayılan ortamdaki muazzam değişim oranını karşılamak için ortaya çıktı.

Mezun Olma Koşulları

Yazılım mühendisleri, işletim sistemlerinden ve internet tarayıcılarından oyun yazılımlarına ve akıllı telefon uygulamalarına kadar, içinde çalıştığımız ve oyun oynadığımız dijital ortamı oluşturur ve sürdürür. Mezunlar, kodlama, sistem tasarımı, kalite güvencesi ve test etme gibi becerilerde profesyonel olacaklardır. Bir dizi farklı şirket ve sektör için bir programcı veya yazılım geliştirici olarak bir kariyere hazırlanmak için projeleri yönetmeleri ve yaratıcı bir şekilde düşünmeleri öğretilecekdir. Kıbrıs Batı Üniversitesi, öğrencilere oldukça deneyimsel ve işbirliğine dayalı bir eğitim ortamı sunar. Ağ sistemleri ve güvenlik sınıfı, bağımsız olarak veya bir grupla çalışırken aktif öğrenme için ideal bir ortam sağlamaktadır.

Kariyer Olanakları

Lisans programı mezunlarımız “Yazılım Mühendisi” diplomasına sahip olup, eğitimleri sırasında edindikleri yüksek kaliteli bilgi ve tecrübeyle dünyanın her yerinde çalışabilirler. Mezunlar yeni kariyerlerini aşağıdaki alanlarda yapabilirler:

  • Masaüstü ve web için karmaşık bilgisayar uygulamalarının geliştirilmesi
  • Mobil cihazlar için bilgisayar uygulamalarının geliştirilmesi
  • Bilgi sistemlerinin geliştirilmesi ve yönetimi
  • Uygulama geliştirme projelerinin yönetimi
  • İşletme bilgi sistemlerinin geliştirilmesi

Ders Müfredatı